Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості устаткування, агрегатів і машин, які ремонтує; технічні умови на ремонт, складання, випробування, регулювання та правильність установлення устаткування, агрегатів і машин; технологічний процес ремонту, складання і монтажу устаткування; правила випробування устаткування на статичне і динамічне балансування машин; геометричні побудови при складному розмічанні; способи визначення передчасного зносу деталей; способи відновлення та зміцнення спрацьованих деталей та нанесення захисного покриття.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, монтує, демонтує, випробовує, регулює та налагоджує особливо складне устаткування, агрегати та машини і здає після ремонту. Виконує слюсарне оброблення деталей і вузлів за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Розбирає, ремонтує і складає вузли та устаткування в умовах напруженої і щільної посадок.

Приклади робіт
Автомати токарно-револьверні багатошпиндельні, копіювальні, координатно-розточувальні, зубостругальні та вальцетокарні верстати - середній ремонт, монтаж, регулювання, перевірка на точність, пуск і здавання в експлуатацію. Агрегати високого тиску (колони синтезу), сепаратори, випарники, водяні конденсатори, холодильники - поточний і середній ремонт. Апарати брагоперегінні і брагоректифікаційні - капітальний ремонт. Апарати, газопроводи високого тиску - ревізія, ремонт і випробування. Апарати складні кінопроекційні та машини проявні - середній ремонт. Апаратура киснева та аргонова мартенівських печей - ремонт, обслуговування. Верстати бурові глибокого буріння - ремонт. Верстати зубошліфувальні, зубодовбальні, зубостругальні зі складними криволінійними напрямними - перевірка на точність. Верстати з програмним керуванням - перевірка на жорсткість. Газодувки - капітальний ремонт та випробування. Економайзери, пароперегрівники, компресорні та повітряні установки - капітальний ремонт, здавання після випробування. Електро- і руднотермічні печі - перевірка співвісності підіймальних гвинтів, конвеєра та посадки корпуса печі на всі чотири колони. Котки сушильно-гладильні вакуумні - ремонт і налагодження. Коробки швидкостей токарних напівавтоматів - складання та перемикання зі взаємним приганянням шліцьових валиків і шестерень. Компресори киснево-дотискувальні - капітальний ремонт. Машини вантажопідіймальні - ремонт, регулювання та нівелювання підкранової колії. Машини для сортування листів - ремонт. Машини завалочні мартенівських печей - повний ремонт з заміною шахти, регулювання всіх механізмів. Машини завантажувальні - ревізія механізму пересування і повертання, розбирання, складання, вивіряння та заміна деталей. Машини пральні автоматизовані - ремонт і налагодження. Млини, грохоти, сушильні барабани - капітальний ремонт, випробування, регулювання і здавання. Механізми гідравлічного подавання металообробних верстатів - ремонт і регулювання. Механізми гідроприводів верстатів, гідростанції приводів - ремонт, складання, регулювання. Насоси вакуумні та форвакуумні - капітальний ремонт. Печі доменні - установлення похилого моста. Реактори - ремонт. Редуктори кранів обертових печей та диференційні редуктори прокатних станів - ревізія, ремонт. Роботи та маніпулятори з програмним керуванням з категорією ремонтної складності до 20 од. - капітальний ремонт, регулювання. Турбобури об'ємні, редукторні, реактивно-турбінні, високо-моментні, з турбінами точного лиття - ремонт, складання, установлення, регулювання, випробування. Установки вакуум-випарні - розбирання, ремонт, складання. Циліндри, підшипники корінні і шатунні - перевірка після обкатування та остаточного кріплення всіх з'єднань.