* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Лаборант виробництва бактерійних препаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією лаборанта виробництва бактерійних препаратів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи бактеріології; правила роботи з живими патогенними культурами; інструкції про роботу з зараженими матеріалами; прийоми бактеріологічної роботи; основні методи фарбування мазків і способи приготування бактеріологічних фарб; основні методики проведення бактеріологічних та імунологічних реакцій; правила стерильного відбирання проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує живильні середовища для вирощування живих культур, для контролю напівфабрикатів і препаратів. Готує розчини для живильних середовищ за встановленими розрахунками. Бере участь у роботі з живими культурами у процесі росту та посіву на живильних середовищах і пасажі їх на тваринах (відбирає проби та їх обробляє для проведення відповідного контролю лаборантами вищих розрядів). Бере участь у процесі кровопускання та імунізації тварин антигенами. Готує мазки живих культур і препаратів. Бере участь у процесах очищення та концентрації препаратів. Визначає флокулюючий титр у токсинах, анатоксинах і сироватках.

Приклади робіт
Виробничі тварини і мозкова тканина - гомогенізація; обкорювання і стерильне витягання мозку або інших органів та направлення їх на подальше оброблення; зіскоблення віспяної вакції - подрібнювання; ембріональні тканини і органи тварин - подрібнювання. Контрольні тварини: підготовка для розрізування або випробування; сиворотки - стерильна фільтрація; сироватки і вакцини - переведення в серію під керівництвом лаборанта більш високої кваліфікації.