Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інспектор-пілот", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Підвищення кваліфікації один раз у 5 років. Наявність свідоцтва пілота 1 класу цивільної авіації. Стаж роботи за професією пілота: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти урядового органу державного управління цивільної авіації, які регулюють порядок авіаційної діяльності підприємств та авіакомпаній; методичні, нормативні та інші керівні матеріали із системи державного нагляду, ведення обліку, організації праці, трудового законодавства; документи ІКАО; положення про Укравіатранс; Головну інспекцію з безпеки польотів, відділ інспектування льотної діяльності експлуатантів; накази, вказівки директора Укравіатрансу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розробляє, організовує і контролює заходи, спрямовані на забезпечення безпеки польотів. Проводить інспектування авіапідприємств, авіакомпаній, навчальних закладів, льотних підрозділів авіаційних заводів з питань: організації льотної діяльності; забезпечення безпеки польотів; рівня освітньо-кваліфікаційної та професійної придатності льотного персоналу. Перевіряє льотну діяльність екіпажів повітряних суден під час інспекторських перевірок, свідоцтва спеціалістів цивільної авіації всіх країн працюючих у межах України, українських спеціалістів працюючих у всіх країнах світу. Бере участь у роботі комісій із сертифікації експлуатантів, інспекції експлуатантів, розслідуванні авіаційних подій та інцидентів. Освоює нову авіаційну техніку, прилади та системи щодо виконання польотів на повітряних суднах, які експлуатуються в Україні. Здійснює контроль за станом безпеки польотів у авіакомпаніях, авіапідприємствах, навчальних льотних закладах, за якістю підготовки льотного персоналу експлуатантів.