Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інспектор-пілот з безпеки польотів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напрямку підготовки (спеціаліст або бакалавр). Підвищення кваліфікації один раз у 5 років. Наявність свідоцтва пілота цивільної авіації I класу, допуску до всіх видів польотів на повітряному судні. Стаж роботи за професією пілота: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують діяльність цивільної авіації, норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує вимоги керівних документів стосовно забезпечення безпеки польотів. Розроблює заходи спрямовані на забезпечення безпеки польотів. Здійснює регулярний контроль за діяльністю персоналу. Дає оцінку його роботі, надаючи при цьому методичну допомогу. Контролює виконання нормативно-правових актів з організації льотної роботи та контролює рівень підготовки персоналу, що визначається документами, які регулюють льотну діяльність та спрямованими на забезпечення безпеки польотів. Виконує вимоги Закону України "Про інформацію", законодавства з охорони праці, трудового законодавства України. Постійно підвищує свою кваліфікацію, освоює нову авіаційну техніку. Володіє необхідними організаторськими здібностями.