Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Інспектор-капітан", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією капітана на суднах: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство; нормативні документи та міжнародні конвенції з питань безпеки судноплавства та охорони навколишнього природного середовища; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у державних кваліфікаційних комісіях, у роботі комісії з контролю за суднами на їх відповідність міжнародним та національним вимогам, оцінюванні компетентності екіпажів. Організовує підготовку матеріалів для участі у роботі міжнародних організацій із питань, які входять до його компетенції. Бере участь у розробленні та здійсненні заходів, які спрямовано на підвищення професійного рівня та якості роботи працівників відділів, регіональних інспекцій та інспекцій контролю державного нагляду. Перевіряє виконання міжнародних конвенцій, а також підтримання на належному рівні професійної майстерності екіпажів морських та річкових суден.