Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник труб та заготовок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією різальника труб та заготовок 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації верстатів, що обслуговуються, верстатів-напівавтоматів та автоматів, пресів; правила налагодження та заміни різального інструмента; системи ручного та автоматичного керування; правила регулювання контрольно-вимірювального інструменту; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ріже труби та заготовки на верстатах-напівавтоматах та автоматах, розрубувальних верстатах, пилах Геллера, механізованих алігаторних ножицях, на верстатах з абразивним інструментом в потокових лініях. Ріже (ламає) заготовки для труб на пресах зусиллям до 500 тс. Ріже (ламає) заготовки для труб на пресах зусиллям 500 тс та більше під керівництвом різальника труб та заготовок вищої кваліфікації. Знімає та зачищає "вуса" на трубах на пресах. Обрізає сталеві труби більшого діаметра на дискових пилах. Обрізає чавунні труби діаметром до 400 мм. Торцює труби на верстатах. Обточує та розточує кінці хвилеводних, профільних, насосно-компресорних, бурильних та обсадних труб. Розточує та нарізає кінці труб та з'єднувальні частини до них на напівавтоматах та автоматах. Нарізає та накочує різьбу та запобіжні деталі до труб на напівавтоматах та автоматах. Накручує нарізні з'єднувальні частини діаметром 150 мм та більше до труб на верстатах. Заточує, встановлює та юстирує різальний інструмент. Проводить переходи, налагоджує верстати, підналагоджує преси, верстати-напівавтомати та автомати.