Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник труб та заготовок 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника труб та заготовок 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію обробки металу різанням; принцип роботи та правила технічної експлуатації верстатів, що обслуговуються; маркування металу; сортамент і марки сталі, труб та муфт; допуски на труби, що обробляються; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ріже труби та заготовки на дискових пилах, алігаторних ножицях, бензорізом, на абразивновідрізних верстатах. Ріже (ламає) заготовки для труб на пресах зусиллям до 500 тс під керівництвом різальника труб та заготовок вищої кваліфікації. Знімає та зачищає на верстатах "вуса" на трубах. Розточує та нарізає кінці труб та з'єднувальні частини на верстатах. Нарізає та накочує різьбу та захисні деталі до труб на верстатах. Знімає фаски на трубах та заготовках. Розкроює заготовки. Накручує нарізні з'єднувальні частини до 150 мм до труб на верстатах. Стежить за роботою устаткування, що обслуговується. Накручує нарізні з'єднувальні частини діаметром 76,2 мм та більше на труби вручну. Підбирає труби та муфти за групами міцності. Контролює якість накручування нарізних з'єднань. Перевіряє якість різання згідно з допусками. Заточує та встановлює різальний інструмент. Підналагоджує устаткування, що обслуговується. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.