Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник труб та заготовок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника труб та заготовок З розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи механіки, електротехніки; будову та правила налагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ріже та торцює труби на верстатах в потокових лініях. Ріже (ламає) заготовки для труб на пресах зусиллям 500 тс та вище. Розточує та обточує труби з нержавіючих та легованих марок сталі та сплавів. Обрізає чавунні труби діаметром 400 мм та вище. Виконує плазмову різку труб та заготовок. Обрізає труби на пилах тертя. Нарізає кінці футерованих, насосно-компресорних, бурильних, обсадних труб та з'єднувальних частин до них. Накручує нарізні з'єднувальні частини до труб на установках автоматичного складання. Налагоджує устаткування, що обслуговується. Виконує поточний ремонт устаткування.