Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила експлуатації пристроїв оперативно-технологічного, поїзного, станційного радіозв'язку, телебачення, центральних годинникових станцій, що обслуговуються; причини і способи запобігання та усунення дефектів, що з'являються в пристроях, які обслуговуються та ремонтуються; способи монтажних робіт у схемах різної складності; основні види несправностей апаратури; способи їх виявлення та усунення; системи електроживлення; основи телемеханіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Технічно обслуговує та здійснює капітальний ремонт апаратури оперативно-технологічної, поїзної, станційного радіозв'язку, аналогових систем передачі; центральних годинникових станцій, пристроїв промислового телебачення для нагляду за пересуванням пасажирів на ескалаторах; перехідних коридорах та платформах. Здійснює електричне та механічне регулювання; ремонтує звукозаписуючі пристрої, нескладну радіоелектронну апаратуру, вузли; здійснює повну перевірку працездатності; ремонтує апаратуру та пристрої відповідно до інструкцій; регулює різні джерела живлення середньої складності із заміною деталей і вузлів, перевіряє на функціонування друковані плати, здійснює електричне регулювання та ремонт трансляційних радіовузлів, регулює складні реле, перевіряє та ремонтує магнітні підсилювачі. Здійснює електричну перевірку елементів радіоелектронної апаратури із застосуванням контрольно-вимірювальних приладів, підбирає діоди, визначає причини нечіткої роботи блоків, усуває дефекти із заміною вузлів, регулює та ремонтує апаратуру магнітного запису і відтворення.