Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичних та ручних телефонних станцій, звукозаписуючих пристроїв, радіоелектронних засобів та вимірювальних приладів, що застосовуються для вимірювання та захисту кабелів, від електрокорозії; норми, правила, та порядок технічного обслуговування і ремонту апаратури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Технічно обслуговує та ремонтує проміжні пункти вибірного зв'язку, дуплексних підсилювачів, погоджуючих пристроїв платформних та групових вокзальних покажчиків відправлення пасажирських поїздів, електрокомпостерів, квиткодрукуючих машин та розмінних автоматів. Технічно обслуговує та ремонтує міжміські кабельні магістралі. Виміряє електричні параметри ліній зв'язку і пристроїв захисту кабелів від корозії. Визначає місця пошкодження у кабелях. Проводить монтажно-паяльні роботи кабельних магістралей. Ремонтує вводно-комутаційні пристрої. Проводить електричне та механічне настроювання, ремонтує, регулює електромеханічні, радіотехнічні прилади та апаратуру. Регулює джерела живлення. Настроює і електрично регулює блоки підсилювачів. Перевіряє частотну характеристику відтворення та опору ізоляції магнітних головок.