Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Плавильник синтетичних шлаків 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки рідкого синтетичного шлаку та шлаку для електрошлакового переплаву металу; будову та принцип роботи устаткування, що обслуговується; систему охолодження та електропостачання печі; склад матеріалів, що застосовуються в процесі виплавки; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес плавки в електросталеплавильних печах рідких синтетичних шлаків, шлаків для електрошлакового переплаву металу та випускає шлак з печі у ківш під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Готує шлакотвірні матеріали, бере участь у завантаженні їх у піч. Стежить за електричним режимом плавки та системою водоохолодження печі. Нарощує електроди під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Очищує піч від залишків металу та шлаку. Очищує та готує випускний жолоб. Доставляє ківш до місця заливки. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.