Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Плавильник синтетичних шлаків 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника синтетичних шлаків 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки сталі; будову та правила технічної експлуатації електропечей різних типів, що застосовуються для виплавки шлаку; основи електротехніки; фізико-хімічні властивості шихтових матеріалів; типи електродержаків; потужність пічних трансформаторів та допустимі навантаження; призначення синтетичного шлаку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес плавки рідких синтетичних шлаків та шлаків для електрошлакового переплаву металу в електросталеплавильних печах. Регулює електричний режим плавки. Нарощує електроди. Завантажує шихтові матеріали в піч та випускає синтетичний шлак з печі у ківш.