Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом гарячої прокатки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом гарячої прокатки 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес прокатки металу різних марок і профілів прокату на станах різних типів; сили, діючі під час захвату металу валками; коефіцієнти витяжіння під час прокатки; будову клітей стана та принцип роботи устаткування станів, що обслуговуються, і всіх механізмів поста керування; характеристику двигуна прокатного стана; кінематичні та електричні схеми керування механізмами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує в процесі прокатки металу маніпуляторами та кантувачем, приймальними та розкатними рольгангами на слябінгах, блюмінгах з продуктивністю до 500 т прокату за годину по всаду, на рейкобалочних станах, обтискних клітях великосортних станів 650, на груболистових дуо-реверсивних станах, груболистових станах тандем усіх типів і універсальних станах дуо. Керує опусканням верхнього валка, підйомним столом і рольгангами на одноклітьових листових станах тріо. Керує в процесі прокатки роботою двигуна прокатного стана, робочими рольгангами обтискних клітей заготовочних, трубозаготовочних і сортопрокатних станів, роботою двигуна, підйомним столом, маніпуляторами та робочими рольгангами на чорновій кліті чистової лінії великосортних станів з послідовним розташуванням клітей, роботою чистової кліті чистової лінії рейкобалочних станів, роботою двигуна на чорновій групі клітей безперервних дротових і сортопрокатних станів. Керує в процесі прокатки на безперервних листових станах роботою чорнової групи клітей, окалиноламачами, гідрозбивом, рольгангами, ножицями для відрізання кінців, намотувачами, кантувачами та конвейєром рулонів, роботою головного двигуна. Керує в процесі прокатки металу на станах періодичної поперечно-гвинтової прокатки подавальними рольгангами, скидачем гарячої заготовки на приймальний жолоб, обертанням валків, рухом візка, підйомом та опусканням жолобів. Регулює в процесі прокатки кількість обертів валків залежно від температури металу, обтисків і навантаження двигуна. Стежить по показаннях контрольно-вимірювальних приладів за процесом прокатки та роботою устаткування поста керування.