Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом гарячої прокатки 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом гарячої прокатки 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими обтиску металу під час прокатки різних марок сталі; основи теорії прокатки та деформації металу під час прокатки; основи калібрування валків, види і причини браку під час прокатки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режим обтиску металу та керує в процесі прокатки натискним пристроєм, робочими рольгангами та двигунами головного приводу прокатних станів. Керує маніпуляторами та кантувачем, приймальними та розкатними рольгангами на блюмінгах з часовою продуктивністю понад 500 т проката за всадом. Керує в процесі прокатки роботою головних двигунів на безперервних і напівбезперервних сортопрокатних, штрипсових і дротових станах і роботою чистової групи клітей на безперервних листових станах. Веде режим прокатки металу на станах періодичної поперечно-гвинтової прокатки. Подає сигнали на нагрівальні печі про видачу зливків або слябів. Стежить за подаванням та температурою металу, що видається на стан, охолодженням валків і виробкою калібрів. Встановлює та регулює швидкість прокатки та натяжіння штаби поміж клітьми. Керує роботою на блюмінгах і слябінгах з перевалки валків, налагодження стана та бере участь у проведенні цих робіт на решті станів. Бере участь у прийманні стана після ремонту.