Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом гарячої прокатки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом гарячої прокатки 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес гарячої прокатки металу на станах, що обслуговуються; будову та принцип роботи устаткування та механізмів поста керування станів; марки сталі та особливості прокатки металу різних профілів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує в процесі прокатки металу підйомним столом, шлеперами, рольгангами, обтискними клітями на лінійних заготовочних і великосортних станах, підйомним столом на універсальних станах. Керує натискним пристроєм, кантувачами, робочими рольгангами, кінцевими ножицями та задавальними роликами на дуоклітях заготовочних сортопрокатних і тонколистових станів. Керує роботою чистових клітей чистової лінії на великосортних станах з послідовним розташуванням клітей та на безперервних та напівбезперервних великосортних, середньосортних, дрібносортних і дротових станах. Керує роботою розподільного стола на безперервних дротових станах. Керує рольгангами, скидавачами, штовхачами, робочим двигуном, притискним і задавальним механізмами на кулепрокатних станах. Стежить за задаванням у валки металу, нагрітого до встановленої температури. Забезпечує схоронність та безперервну роботу механізмів, що обслуговуються, і контрольно-вимірювальних приладів.