Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник колес та бандажів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу пресування заготовок та послідовність операцій на пресі; розміри заготовок та марки сталі для колес і бандажів; принцип роботи преса вигинання диска колеса, розтягувального преса та преса гарячого клеймування колес і бандажів; будову паропровідної та водопровідної магістралей пресів; способи налагодження пресів вигинання диска колеса та розтягування бандажів; види, склад і властивості мастильних матеріалів, що застосовуються; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде на гідравлічних пресах процес розтягнення бандажів за діаметром та маркує їх. Керує дистрибуторами циліндра розтягнення, центруючого клину та циліндра маркування. Стежить за показаннями манометра під час маркування бандажів та приладу, що визначає розмір внутрішнього діаметру бандажа під час його розтягнення. Видаляє паровим струменем воду з диска колеса. Керує підйомом та опусканням гака поворотного крана для подавання заготовки і знімання бандажів. Бере участь у подаванні заготовки на стіл під пуансон преса обтиску та прошиванні колесних і бандажних заготовок. Знімає кільце після прошивання та прибирає пробку із прошивання. Охолоджує інструменти деформації та плиту преса. Змащує прес та механізми керування ним. Бере участь у налагодженні преса, заміні інструментів деформації та ремонті устаткування преса. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.