Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник колес та бандажів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією пресувальника колес та бандажів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виготовлення колес і бандажів; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації преса формування заготовок, мультиплікатора і аванкамер преса, способи налагодження преса формування заготовок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процеси попереднього обтиску заготовок на пресах, які обладнані установками гідрозбиву, вигинання диска, калібрування обода, прошивання центрального отвору маточини колеса, формування заготовок для колес і бандажів на гідравлічних пресах. Видаляє струменем пари окалину з заготовок, передає їх на стіл. Охолоджує інструменти деформації водою. Змащує паралелі стола, матриці та оправки. Стежить за станом паропровідної та водопровідної магістралей преса.