Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Правильник прокату й труб 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією правильника прокату й труб 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виправлення металу та труб; будову, правила налагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; типи правильних машин, пресів; будову контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править на правильних машинах та пресах заготовки, сортовий та листовий метал, заготовки діаметром до 200 мм, розлиті на машинах безперервного лиття заготовок. Править труби на пресах або станах з кривизною понад 0,6 мм на 1 погонний метр, особливо тонкостінні труби з товщиною стінок 1 мм і більше. Править швелери. Править холодні труби та оправки на кулачкових, валкових і роликових правильних станах, гарячі труби на пресах та станах. Править рейки, трубні заготовки, великосортний та середньосортний прокат на штемпельних і гідравлічних пресах, роликоправильних машинах; труби та прокат точних профілів різної конфігурації на правильно-розтяжних машинах; заготовки діаметром понад 200 мм, розлиті на машинах безперервного лиття заготовок, під керівництвом правильника вищої кваліфікації. Править грубі листи у разі ручного задавання їх в правильну машину під керівництвом правильника вищої кваліфікації. Керує механізмами правильної машини або пресу, рольгангами і кантувачами. Налагоджує правильні агрегати і замінює валки, ролики та інший правильний інструмент. Регулює тиск робочих валків залежно від температури металу, що виправляється, і його кривизни. Стежить за надходженням металу для виправлення. Забезпечує зберігання і безперебійну роботу устаткування правильного агрегату та захисних пристроїв. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується. Бере участь в прийманні правильних агрегатів після ремонту.