Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Правильник прокату й труб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією правильника прокату й труб 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виправлення прокату та труб; будову спеціальних пристроїв; вимоги державних стандартів до якості продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править рейки, трубну заготовку, великосортний та середньосортний прокат, універсальні штаби на штемпельних та гідравлічних пресах, роликоправильних машинах; труби на вальцях; труби на пресах або станах з кривизною до 0,6 мм на 1 погонний метр, особливо тонкостінні труби з товщиною стінки менше 1 мм; труби та прокат точних профілів різної конфігурації на правильно-розтяжних машинах. Править бурильні, грубостінні, електрополіровані, безрисочні, ребристі труби та оправки, труби для лонжеронів, відпальні труби. Править заготовки діаметром понад 200 мм, заготовки, що розлиті на машині безперервного лиття. Править грубі листи у разі ручного задавання їх в правильну машину. Править труби в потокових лініях трубообробки. Править великосортні тонкостінні фасонні профілі прокату під керівництвом правильника вищої кваліфікації.