Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Правильник прокату й труб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією правильника прокату й труб 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу виправлення металу та труб; принцип роботи правильних агрегатів, що обслуговуються; розміри, сортамент та марки металу і труб, що підлягають виправленню; властивості, деформацію та зміни структури металу у процесі виправлення; допуски, що встановлені до кривизни; правила заміни інструменту; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править рейкові накладки на пресі в гарячому стані після їх прошивки. Править холодні труби вручну. Править стрічку на правильному стані та холодні труби на "крутильці". Править тонкі листи, що надходять з дуонереверсивних станів. Править на правильних машинах та пресах заготовки, сортовий та листовий метал, заготовки діаметром до 200 мм, розлиті на машинах безперервного лиття; холодні труби та оправки на кулачкових, валкових і роликових правильних станах, гарячі труби на пресах та станах під керівництвом правильника вищої кваліфікації. Подає метал на виправлення, кантує його та прибирає після виправлення. Готує правильний інструмент. Доглядає за правильними агрегатами. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.