Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник трансформаторів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника трансформаторів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості різних типів потужних трансформаторів; правила підготовки трансформаторів до випробувань; робочі напруги або перенапруги, які діють в умовах експлуатації трансформаторів (їх рівень); схеми з'єднання відводів трансформаторів понад третій габарит; методи випробувань ізоляції та норми випробувальних напруг; особливості складання трансформаторів з регулюванням напруга під навантаженням; конструкцію пристроїв для випробування трансформатора на герметичність.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю 16000 кВА та вище, напругою 66-110 кВ. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів з регулюванням під навантаженням будь-якої потужності, напругою 132 кВ. Виконує робота з першого, другого та третього складання електропічних трансформаторів потужністю 2000 до 80000 кВА, напругою 150 кВ. Повне складання вольтододавальних трансформаторів потужністю 180000 кВА і вище, напругою 35 кВ. Заготовляє та складає відводи для трансформаторів понад третій габарит. Готує трансформатори до випробувань. Усуває дефекти, які виявлено під час випробувань. Користується випробувальними пристроями та виконує випробування трансформаторів на герметичність.