* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник трансформаторів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника трансформаторів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, принцип дії та процес складання потужних трансформаторів; схеми з'єднання відводів трансформаторів до третього габариту; призначення, властивості ізоляційних та струмопровідних частин трансформаторів; способи розмічання складних вузлів та деталей; основні знання з технічного креслення; методи слюсарно-складальних робіт; інструмент робочий та вимірювальний, який застосовує; надійність та довговічність трансформаторів, які випускаються, залежно від якості виконання виробничих операцій у процесі складання; електричні характеристики трансформаторів, які складаються; конструкцію пристроїв для випробування трансформатора на герметичність.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю до 16000 кВА, напругою 110 кВ. Виконує роботи з першого, другого та третього складання трансформаторів з регулюванням напруги під навантаженням та трансформаторів з алюмінієвими обмотками потужністю 6300 кВА та вище, напругою 15, 20, 27, 33, 35 кВ. Виконує повне складання з додатковим регулюванням спеціальних трансформаторів малої потужності. Виконує роботи з першого, другого та третього складання електропічних трансформаторів потужністю до 6300 кВА та вище, напругою 6-10 кВ. Складає реакторне устаткування з регулюванням магнітної системи. Заготовляє та складає відводи для трансформаторів до третього габариту. Готує трансформатори до випробувань, усуває дефекти, які виявились під час складання та випробування. Користується випробувальними пристроями та веде випробування трансформаторів на герметичність.