Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з дослідження свердловин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з дослідження свердловин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про фізику пласта; фізико-хімічні властивості нафти, води і газу; методи підтримання пластового тиску; характеристику родовища нафти і газу; призначення і технічну характеристику наземного і підземного обладнання свердловин і дослідної апаратури; методику оброблення матеріалів досліджень; техніку побудови кривих і графіків; метод визначення коефіцієнта продуктивності свердловин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить різні види досліджень свердловин глибинними, дистанційними та реєструючими приладами. Знімає індикаторні криві та криві відновлення тиску. Відбиває вибій і рівень рідини у свердловинах зі скривленим стволом. Проводить дослідження фонтанних і компресорних свердловин з високим тиском через спеціальні лубрикатори. Проводить дослідницькі роботи з гідропрослухування пластів. Відбирає глибинні проби нафти і води пробовідбірником. Готує попередні висновки з матеріалів досліджень. Обробляє дані досліджень свердловин. Керує автомашиною або трактором. Здійснює профілактичний і поточний ремонт дослідної апаратури, приладів і глибинної лебідки.