Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з дослідження свердловин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з дослідження свердловин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес видобування нафти і газу, методи дослідження свердловин; технічну характеристику та призначення наземного обладнання свердловин і контрольно-вимірювальних приладів; правила експлуатації глибинних приладів, приладів для замірювання дебіту нафти, газу і визначення газового фактора; правила підключення вимірювальних приладів до силової та освітлювальної мережі; визначення водяного та конденсатного фактора.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заміряє вибійний і пластовий тиск в експлуатаційних і нагнітальних свердловинах. Вимірює рівень рідини в свердловині за допомогою ехолота і хвилеміра, слідкує за відновленням (падінням) рівня. Заміряє дебіт нафти, газу і визначає газовий фактор. Бере участь у проведенні досліджень дистанційними приладами (дебітомір, витратомір, термометр, вагомір, манометр, газоаналізатор та інші). Визначає результати дослідницьких робіт. Керує автомашиною або трактором. Проводить поточний ремонт апаратури і обладнання.