Категорія - Керівники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Начальник автомобільної колони", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом - не менше 2-х років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, нормативні документи та інші керівні матеріали щодо виробничо-господарської діяльності автотранспортних підприємств; будову, призначення, техніко-експлуатаційні характеристики та конструктивні особливості автотранспортних засобів, правила їх технічної експлуатації; правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; правила перевезень вантажів (у тому числі небезпечних, великовагових, негабаритних) автомобільним транспортом; технологію та організацію технічного обслуговування і ремонту автотранспорту; основи організації праці, виробництва та управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує здійснення перевізного процесу шляхом випуску на лінію технічно справного рухомого складу, його ефективного використання. Забезпечує контроль за роботою водіїв на лінії і надання за необхідності технічної допомоги. Організовує своєчасність надходження автотранспортних засобів на технічне обслуговування. Контролює ефективність витрачання водіями колони пально-мастильних матеріалів, шин. Організовує приймання автотранспортних засобів, що надходять в експлуатацію на підприємство. Аналізує результати роботи колони та розробляє і впроваджує заходи щодо підвищення ефективності роботи. Здійснює профілактичну роботу з водіями щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам, підвищення рівня технічних знань, зміцнення виробничої і трудової дисципліни. Бере участь у розслідуванні причин аварій, поломок, пошкоджень, простоїв автотранспортних засобів, порушень правил їх технічної експлуатації. Здійснює виробничий інструктаж водіїв (у тому числі щодо безпечного перевезення небезпечних, великовагових, негабаритних вантажів), контролює дотримання ними правил і норм охорони праці. Забезпечує ефективне використання робочого часу водіїв.