Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з планера та двигунів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з планера та двигунів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, принципові та монтажні схеми літакових (вертолітних) систем, правила технічної експлуатації, регламент і технічні вказівки повітряних суден, що обслуговуються; можливі несправності, способи їх виявлення та усунення; правила збереження і консервації авіаційної техніки; правила і порядок технічного обслуговування і підготовки повітряного судна до льотних випробувань; матеріали та їх властивості, застосовувані під час технічного обслуговування повітряних суден; конструкцію призначення, принцип дії та правила застосування аеродромного устаткування, стаціонарних і пересувних установок, пристроїв, інструментів, застосовуваних під час технічного обслуговування; місця, терміни, правила і види мастил рухливих з'єднань; правила буксирування повітряних суден; документацію з технічного обслуговування і порядок її ведення; систему допусків і посадок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за усіма видами регламентних робіт одного і більше типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу; під керівництвом бригадира механіків виконує технічне обслуговування одного з типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу за усіма видами регламентних робіт. Здійснює дефектування, визначає та усуває несправності накладних вузлів та агрегатів, регулює механізми закриття вхідних дверей, натягує замки кришок капотів. Здійснює попередній монтаж і комплектацію виробів. Оформлює робочу документацію з технічного обслуговування авіаційної техніки. Проводить технічну підготовку літаків IV класу або вертольотів III-IV класу до випробування в повітрі. Виконує слюсарні, клепальні та інші роботи з поточного ремонту повітряних суден.