Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з планера та двигунів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з планера та двигунів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні технічні дані та конструкцію повітряних суден, що обслуговуються, частин повітряних суден, призначення і принцип роботи основних вузлів та агрегатів; правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування даних повітряних суден та їх систем; технологію знімання та встановлення двигунів на повітряних суднах; технічні умови і правила встановлення і регулювання основних вузлів та агрегатів; характерні несправності та способи їх усунення; марки, сорти, норми витрат матеріалів, застосовуваних під час експлуатації авіаційної техніки; експлуатаційні зазори і технічні допуски, види корозії та способи її запобігання і вилучення; застосовувані сорти палива, олив і мастил.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує, під керівництвом робітника вищої кваліфікації, усі види регламентів технічного обслуговування і робіт з усунення несправностей повітряних суден. Проводить нескладні роботи з поточного ремонту повітряних суден.