Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з планера та двигунів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з планера та двигунів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, принципові та монтажні схеми літакових (вертолітних) систем, правила технічної експлуатації, регламенти і технологічні вказівки повітряних суден, що обслуговуються; способи і методи дефектування; методи і правила регулювання; експлуатаційні особливості матеріальної частини повітряних суден, що обслуговуються, їх двигунів та агрегатів; технологію підготовки повітряних суден до льотних випробувань, програми льотних випробувань; методи доведення і регулювання повітряних суден після випробувань; основні знання з технології виробництва і ремонту повітряних суден та авіадвигунів; методику ресурсних випробувань вертольотів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за усіма видами регламентних робіт одного і більше типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або не менше двох типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі, виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт: одного і більше типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або не менше двох типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу; базового або закріпленого типу літака IV класу (вертольотів III-IV класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах повітряних суден, що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Здійснює дефектування всіма методами та в повному обсязі авіаційної техніки, що обслуговується. Запускає, прогріває та випробовує двигуни літаків IV класу або вертольотів із поршневими двигунами. Складає повітряні судна за експлуатаційними розніманнями та проводить нівелювання повітряних суден. Регулює системи, вузли та агрегати планера і двигунів. Бере участь у випробуванні та доведенні двигунів літаків I-III класу та вертольотів I-II класу, що обслуговуються. Проводить технічну підготовку техніки, що обслуговується, до льотних випробувань. Здійснює випробування вертольотів III-IV класу закріпленим методом. Веде протокол випробувань. Організовує та здійснює контроль за роботою підлеглих технічних працівників під час технічного обслуговування.