* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з планера та двигунів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з планера та двигунів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, принципові та монтажні схеми систем та агрегатів, правила технічної експлуатації, регламент і технологічні вказівки щодо повітряних суден, що обслуговуються; методи регулювання і налагодження складних систем та їх виконання, усунення складних дефектів; особливості технічної підготовки особливо складної, дослідної та унікальної техніки до випробувань у повітрі; технологію та особливості проведення всіх видів наземних випробувань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт двох і більше типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або одного з типів надзвукових або широкофюзеляжних літаків. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленого методу, виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака I-III класу (вертольотів I-II класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах повітряних суден, що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Перевіряє та регулює тросову проводку в системах керування літаків і двигунів та інші особливо складні та відповідальні роботи з усунення дефектів, під час оперативного технічного обслуговування повітряних суден. Запускає, прогріває та випробовує двигуни літаків III класу. Регулює та доводить системи керування повітряних суден, що обслуговуються, двигуни та їх агрегати. Проводить повну технічну підготовку повітряних суден до випробування в повітрі та усуває виявлені несправності після випробування. Перевіряє всі види наземних випробувань: здавальних, контрольних, технологічних і спеціальних. Випробовує вертольоти I-II класу закріпленим методом. Додержує та виміряє параметри роботи агрегатів і систем.