Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з випробування свердловин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про геологію родовища, технологічний процес буріння свердловин на нафту, газ та інші корисні копалини і випробування свердловин; призначення, будову, технічні характеристики випробувача пластів і пробовідбірника; порядок їх складання і розбирання; схеми монтажу противикидного обладнання на устя свердловин; типи, розмір бурильних і насосно-компресорних труб; види різьби; типи і розміри пакерів; причини нафтогазоводовиявлень; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випробування під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Розбирає, промиває випробувач пластів після кожної операції. Перевіряє стан різьбових з'єднань, взаємодію частин і стан сальникових ущільнень. Ремонтує або замінює деталі і відновлює сальникові ущільнення. Складає і опресовує випробувач пластів. Перевіряє пакери, герметичність пакеровки. Складає комплект випробувального інструменту, підбирає бурильні труби. Стежить за спуском і підйомом випробувача пласта під час проходження інтервалів посадок. Відбирає проби рідини. Бере участь у монтажі противикидного обладнання на устя свердловин.