Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор електрохімічного очищення заготовок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора електрохімічного очищення відливок 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості різних установок та очищувальних систем; передові режими електрохімічного очищення; правила вибору режимів очищення; властивості розплавів та компонентів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде з пульта керування процес електрохімічного очищення складних та особливо складних відливок та заготовок в ваннах з розплавом луг. Керує очищувальними установками різних систем. Перевіряє склад розплаву за допомогою приладів. Коректує режими оброблення та склад розплаву відповідно до технологічних та виробничих інструкцій.

Приклади робіт
Очищення: Балки шкворневі. Корпуси редукторів. Лопатки парових та газових турбін пустотілі, водоохолоджувальні. Станини та рами прокатних станів. Шестірні та колеса з подвійними та потрійними дисками або декількома рядами спиць.