Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з випробування свердловин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з випробування свердловин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про геологію родовища, технологічний процес буріння свердловин на нафту, газ та інші корисні копалини, технологію і методи проведення робіт з випробування свердловин; величини стискальних навантажень, необхідних для пакерування свердловин; допустимі значення розтягувальних навантажень для випробувачів пластів; роботи з підготовки свердловин до випробування; причини неполадок, що виникають під час роботи з випробувачем пластів і пробовідбірником, та способи їхньої ліквідації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випробування пластів. Розбирає, промиває випробувач пластів після кожної операції. Перевіряє стан нагнітальної лінії. Підготовляє інструмент, необхідний для роботи з випробувачем пластів на буровій. Перевіряє герметичність окремих частин колони, бере участь у роботах з установлення цементних мостів та їх опресовування. Бере участь у ліквідації аварій з випробувачами пластів і пробовідбірниками. Стежить за станом обладнання, інструменту і контрольно-вимірювальних приладів.