Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з гідравлічного розривання пластів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації устєвого устаткування свердловин, що працюють за умови високого тиску, застосовуваних механізмів, інструменту та контрольно-вимірювальних приладів, конструкцію свердловин; технологічний процес гідророзривання пласта, фізичні властивості пласта, основні поняття про рух нафти і газу до вибоїв свердловин; режим нафтових і газових родовищ; методи дії на пласт; обв'язку устя свердловин; приготування рідин для гідророзривання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес гідророзривання пласта і гідропіскоструминної перфорації під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Готує устаткування до проведення гідророзривання. Складає та розбирає лінії високого тиску. Заміряє кількість закачуваної рідини. Регулює подавання рідини і піску на прийоми насоса агрегата. Установлює прилади біля устя свердловини, з'єднує їх з устєвою арматурою, стежить за роботою приладів у процесі гідророзривання пласта. Обслуговує і здійснює профілактичний ремонт приладів та устаткування. Готує устаткування до проведення гідропіскоструминної перфорації.