* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного техніка (механіка) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: усі види регламентів парашутних та аварійно-рятувальних засобів, що обслуговуються, захисного спорядження і засобів сигналізації; методи виявлення та усунення дефектів на складних автоматичних і кисневих приладах та їх вузлах; правила і порядок застосування піротехнічних засобів сигналізації в складній ситуації; правила і способи застосування парашутних та аварійно-рятувальних засобів при проведенні рятувальних операцій на суші та воді.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні та відповідальні роботи під час технічного обслуговування автоматичних і кисневих приладів та аварійно-рятувальних засобів за усіма видами регламентних робіт; заряджає вуглекислотні балони, перевіряє рятувальні засоби на герметичність та виконує інші роботи. Контролює передпольотну підготовку аварійних засобів зв'язку. Здійснює дефектування та ремонт аварійних клапанів систем сигналізації, приладів автоматичного відкриття парашутів та інших складних та відповідальних автоматичних та кисневих приладів. Контролює встановлення на вертольоти спеціальних пристосувань для підбирання постраждалих на воді. Організовує та контролює роботу зміни з технічного обслуговування парашутів, плавзасобів, систем крісел, що катапультуються, капсул, кабін, що відокремлюються, і засобів сигналізації. Бере участь у проведенні пошуково-рятувальних робіт.