* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні дані про конструкцію і правила експлуатації повітряних суден; правила з обслуговування парашутних та аварійно-рятувальних засобів; конструкцію, принцип робіт і технологію монтажу парашутно-гальмових систем, будову та порядок застосування аварійно-рятувальних засобів і засобів сигналізації; експлуатаційні особливості матеріальної частини гальмових парашутів, авіаційно-рятувальних плавзасобів, надувних трапів та аварійних засобів сигналізації; правила ремонту парашутних та аварійно-рятувальних засобів; правила роботи на верстатах і швацьких машинах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування за усіма видами регламентних робіт парашутно-гальмових систем усіх типів повітряних суден, матричних, вантажних, навчально-тренувальних і рятувальних парашутів, аварійно-рятувальних засобів та аварійно-рятувальних засобів зв'язку радіомаяків. Перевіряє правильність укладання всіх зазначених типів парашутів. Встановлює та монтує автоматичні та кисневі прилади на парашути. Укладає гальмові парашути в контейнери повітряних суден. Проводить дефектацію, визначає та усуває несправності парашутних та аварійно-рятувальних засобів. Контролює роботу укладальників парашутів. Веде технічну документацію на парашути та аварійно-рятувальні засоби. Керує та бере участь у ремонті всіх парашутних та аварійно-рятувальних засобів у повному обсязі. Бере участь у проведенні пошуково-рятувальних робіт.