* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з радіоустаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: регламенти і технологію технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; правила та особливості експлуатації найбільш складного та унікального устаткування; принципові електросхеми контрольно-перевірної апаратури і стендового устаткування; функціональні зв'язки радіоустаткування з іншими системами; методи виявлення та усунення особливо складних дефектів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт радіоустаткування двох і більш типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або одного з типів надзвукових або широкофюзеляжних літаків. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі, виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака I-III класу (вертольота I-II класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах повітряних суден, що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Настроює зони магнетрона передавального радіолокатора, настроює залишкові висоти радіовисотоміра, перевіряє на відповідність нормам технічних параметрів радіолокатори, літакові відповідачі та проводить інші найбільш складні налагоджувальні та регулювальні роботи з радіоустаткування під час оперативного технічного обслуговування повітряних суден. Здійснює під час підготовки повітряного судна до випробування у повітрі повне налагодження всієї апаратури літаків I-III класу або вертольотів I-II класу. Виявляє та усуває особливо складні дефекти після випробування повітряних суден у повітрі. Проводить профілактичні заходи щодо запобігання відмовам.