Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з радіоустаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; конструкцію і принцип роботи складних контрольно-вимірювальних і перевірних приладів (установок); способи настроювання і знімання основних технічних параметрів радіоелектронного, радіонавігаційного та радіозв'язкового обладнання; будову систем, що одержують інформацію (сигнал) від радіоустаткування; можливі дефекти, способи їх виявлення та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт радіоустаткування одного з типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або не менше двох типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі, виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака IV класу (вертольотів III-IV класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах літаків (вертольотів), що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Здійснює дефектування за усіма методами та в повному обсязі радіоустаткування під час технічного обслуговування повітряних суден за періодичними видами регламентних робіт. Замінює, регулює та настроює вузли і блоки. Проводить під час підготовки повітряного судна до випробувань у повітрі комплексне регулювання і настроювання радіоустаткування, виявляє та усуває дефекти під час настроювання станції за параметрами та після випробування перевіряє відповідність радіоустаткування основним нормам технічних параметрів із застосуванням спеціальної контрольно-вимірювальної апаратури і приладів. Виконує доробки за бюлетенями із регулюванням і настроюванням устаткування. Організовує та здійснює контроль за роботою підлеглих технічних працівників під час технічного обслуговування.