* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з радіоустаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні знання про повітряні судна, що обслуговуються; регламенти і технологію технічного обслуговування радіообладнання; експлуатаційні особливості радіообладнання повітряних суден, що обслуговуються; основні норми технічних параметрів; способи настроювання устаткування і виміри параметрів; конструкцію і принцип роботи блоків приладів, що входять у комплект радіоустаткування; будову перевірних стендів, установок і контрольно-вимірювальної апаратури, правила користування ними; функціональні, принципові, фідерні та монтажні схеми радіолокаційного, радіозв'язкового і радіонавігаційного обладнання; можливі несправності, способи їх виявлення та усунення; документацію з технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, порядок її ведення та оформлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт радіоустаткування одного із типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу; під керівництвом бригадира виконує технічне обслуговування радіоустаткування одного з літаків I-III класу або вертольотів I-II класу. Здійснює підготовку радіоустаткування до льотних випробувань та огляд після випробування із виміром основних технічних параметрів. Відпрацьовує та настроює радіоустаткування, замінює окремі деталі та вузли. Визначає причини виникнення несправностей та усуває їх. Виконує роботу з контрольно-вимірювальною апаратурою, а також на стендах або установках. Оформлює технічну документацію на технічне обслуговування радіоустаткування.