* *
Інструкція для посади "Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного техніка (механіка) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 4 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - усі види регламентів парашутних та аварійно-рятувальних засобів, що обслуговуються, захисного спорядження і засобів сигналізації;
      - методи виявлення та усунення дефектів на складних автоматичних і кисневих приладах та їх вузлах;
      - правила і порядок застосування піротехнічних засобів сигналізації в складній ситуації;
      - правила і способи застосування парашутних та аварійно-рятувальних засобів при проведенні рятувальних операцій на суші та воді.

1.4. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Виконує складні та відповідальні роботи під час технічного обслуговування автоматичних і кисневих приладів та аварійно-рятувальних засобів за усіма видами регламентних робіт; заряджає вуглекислотні балони, перевіряє рятувальні засоби на герметичність та виконує інші роботи.

2.2. Контролює передпольотну підготовку аварійних засобів зв'язку.

2.3. Здійснює дефектування та ремонт аварійних клапанів систем сигналізації, приладів автоматичного відкриття парашутів та інших складних та відповідальних автоматичних та кисневих приладів.

2.4. Контролює встановлення на вертольоти спеціальних пристосувань для підбирання постраждалих на воді.

2.5. Організовує та контролює роботу зміни з технічного обслуговування парашутів, плавзасобів, систем крісел, що катапультуються, капсул, кабін, що відокремлюються, і засобів сигналізації.

2.6. Бере участь у проведенні пошуково-рятувальних робіт.

2.7. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.8. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Авіаційний технік (механік) з парашутних та аварійно-рятувальних засобів 5-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.