Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи ізолювальником на гідроізоляції або термоізоляції 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: номенклатуру, види та властивості гідроізоляційних матеріалів; правила підготовки швів і отворів для обробляння чеканенням; правила транспортування, складування та зберігання гідроізоляційних матеріалів; правила та способи приготування цементних розчинів і мастик; принцип дії та правила догляду за піскоструминним апаратом; правила улаштовування захисної стяжки, стінки гідроізоляції; способи визначання готовності мастик до роботи під час варіння та підігрівання; будову та правила експлуатації бітумоварильних котлів, насосів, розчинонагнітальних установок і цемент-пушки, що обслуговуються; загальні знання про будову електродвигунів та контрольно-вимірювальних приладів, що застосовуються; способи монтажу розчиноводів; вимоги до торкретування поверхонь; прийоми зрізання нерівностей нанесеного шару торкрету.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з гідроізоляції шахтних стволів, тунелів, станцій метрополітену, підземних споруд спеціального призначення, штолень, камер і сполучень.

Приклади робіт
Очищання та просушування поверхонь швів, що ізолюються, і отворів оброблень. Продування швів і поверхонь, що торкретуються стислим повітрям. Поливання швів водою до та після чеканення. Фарбування антикорозійним лаком деталей водозахисного зонта та цементним молоком поверхні тюбінгового оброблення. Заряджання піскоструминного апарата піском, переміщання апарата та нагляд за його роботою. Дозування та готування сумішей для нагнітання. Підігрівання бітумних мастик і розливання у прилади транспортування. Улаштовування захисної стінки гідроізоляції та захисної стяжки під ізоляцію та по ізоляції. Покривання поверхонь простої конфігурації бітумною мастикою. Надсікання бетонних поверхонь та зрубування бугрів і напливів. Контрольне нагнітання розчинів та інших матеріалів за облицювання, участь у торкретуванні бетонної й армованої поверхонь. Керування роботою розчинонагнітальних установок, їх огляд, закріплювання та змазування. Регулювання заданого тиску під час нагнітання розчину. Участь у випробуваннях водонепроникності тунельних облицювань і металоізоляції.