Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією ізолювальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження ізолювальних верстатів; призначення та правила застосування спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; основні властивості електроізоляційних матеріалів, які застосовує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює азбестом, лакотканинами, склолакотканинами, склотканинами та склострічками секції, котушки, деталі та вироби. Ізолює деталі електричних машин склотканинами та склострічками з кількістю шарів до 7. Виготовляє трубки та гільзи на оправках. Ізолює полюси електричних машин вручну з підпресуванням і запресуванням та методом напилення. Знімає тимчасові стрічки та планки після гідростатичного обпресування. Ізолює стрічковими матеріалами на ізолювальних верстатах. Накладає виткову, корпусну та багатошарову ізоляцію. Ізолює пази статора на напівавтоматах. Виконує операції з ізолювання дискових котушок, ємнісних кілець та відводів трансформаторів.

Приклади робіт
Кільця обмоткоутримувальні та зрівнювальні електричних машин - ізолювання стрічковими матеріалами. Котушки дискові трансформаторів до третього габариту - ізолювання. Котушки трансформаторні багатосекційні - ізолювання.