Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи налагодження ізоляційних верстатів для виконання виткової та корпусної ізоляції; правила застосування універсальних пристроїв; способи ізолювання виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює кремнійорганічною ізоляцією, міканітами, мікастрічками, мікафолієм секції, котушки, деталі та вироби. Ізолює деталі електричних машин склотканинами та склострічками з кількістю шарів понад 7. Накладає багатошарову та корпусну ізоляцію на статорні та якірні секції з промазуванням епоксидним компаундом. Ізолює листовими ізоляційними матеріалами пряму частину секцій та стрижні машин на спеціальних обкатувальних верстатах. Ізолює схеми обмоток, відводів та дискові котушки силових трансформаторів.

Приклади робіт
Конденсатори до трансформаторів - ізолювання. Котушки дискові трансформаторів понад третій габарит - ізолювання. Котушки статорної обмотки машин змінного струму - накладання виткової та корпусної ізоляції. Котушки полюсні гідрогенераторів та котушки роторів турбогенераторів - ізолювання витків. Котушки полюсні та осердя полюсів для гідрогенераторів великих синхронних компенсаторів та прокатних машин постійного струму - ізолювання. Стрижні роторної обмотки машин змінного струму - ізолювання. Стрижні статорної обмотки турбо- та гідрогенераторів - ізолювання місць переходів. Стрижні турбо- та гідрогенераторної обмотки - прокладання міканіту у лобовій частині.