* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник з ремонту гірничих виробок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника з ремонту гірничих виробок 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови ведення ремонтних робіт у гірничих виробках; призначення й порядок використання маркшейдерських позначок для перевірки напрямку виробки; типорозміри та види застосовуваного кріплення, а також способи його ремонту; будову застосовуваних механізмів, інструментів, пристроїв та правила роботи з ними; способи й правила розбирання завалів; види та властивості полімерних матеріалів, застосовуваних для кріплення порід, правила поводження з ними; способи й правила очищення бункерів; основні поняття про гірничий тиск та характер його прояву; правила й раціональні прийоми заміни окремих рам та елементів кріплення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перекріплює горизонтальні та похилі гірничі виробки перерізом у просвіті за проектом до 16 кв.м з повним видаленням старого кріплення, випусканням породи або розширенням перерізу виробки за допомогою відбійних молотків, підривним способом або вручну та встановленням нового кріплення всіх видів і типів. Виконує підривання ґрунту виробок піддиральною машиною типу "Унізенк". Проводить витягання кріплення й ліквідацію гірничих виробок, заміну рам та елементів усіх видів кріплення, буріння шпурів ручними та колонковими електросвердлами, кладку кострів над рамами, розбирання й кріплення місць завалів виробок; укріплення порід гірничих виробок полімерними матеріалами. Здійснює обслуговування застосовуваних машин та усунення дрібних неполадок у їх роботі; улаштування та ремонт помостів, ляд, драбин у виробках з кутом нахилу 45 град. Виконує очищення вугільних та породних бункерів, чищення зумпфів та водозбірників, очищення стовбурів та шурфів від льоду.