* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник з ремонту гірничих виробок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника з ремонту гірничих виробок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види кріплення й армування вертикальних виробок з кутом нахилу понад 45 град.; способи відновлення кріплення; порядок ведення бетонних робіт у гірничих виробках; будову, технічні характеристики й правила експлуатації застосовуваних машин та механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перекріплює горизонтальні та похилі гірничі виробки перерізом у просвіті за проектом 16 кв.м і більше, сполучень, камер з зведенням усіх видів кріплення. Видаляє старе й зводить нове кріплення у вертикальних стовбурах та стовбурах з кутом нахилу понад 45 град., інших вертикальних виробках, у виробках з кутом нахилу понад 45 град та на сполученнях стовбурів з рудниковими дворами. Здійснює розбирання в стовбурах вибійними молотками та вручну бетону й породи. Проводить монтаж і демонтаж запобіжних помостів під час ремонту кріплення, армування, повітряних та водовідливних поставів, навішування кабелів та інших робіт у вертикальних виробках і виробках з кутом понад 45 град. Виконує кладку кострів над рамами, буріння шпурів.