Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шпрединг-машини 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову шпрединг-машини; види тканин; технологічний регламент нанесення клею на тканину; вимоги до якості текстильних матеріалів, клеїв та готової продукції; причини браку та заходи з їх усунення; приклади робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес, наносить клейовий шар на тканину на шпрединг-машині для виробництва штучного каракуля або процес промазування технічних та одягових тканин під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Перевіряє технічну справність машини та готує її до роботи. Підвозить тканину до робочого місця. Підбирає тканину за шириною, якістю, метражем, зшиває кінці та заправляє в машину. Подає клей, стежить за рівномірним нанесенням клею на тканину, рівномірним натягненням тканини, температурою сушильної камери, правильною намоткою тканини на шпулю. Реґулює швидкість руху тканини, зазор між ножем та ведучим валом машини. Транспортує тканину, зважує до і після промазування клеєм. Чистить машину.