Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шпрединг-машини 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шпрединг-машини 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичну схему агреїату; правила налагодження заправного, живильного та транспортних пристроїв; технологічний процес промазування тканини або плівки; види, сорти та призначення текстильних, плівкових та інших матеріалів, які застосовуються; технічні вимоги до якості матеріалів, які застосовуються, та готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес промазування-просочування бавовняних тканин та текстильної прокладки нітролаком або виконує окремі операції з виготовлення на шпрединг-машинах різних конструкцій під керівництвом машиніста вищої кваліфікації основного та теплоізоляційного полівінілхлорвдного лінолеуму, текстовініту та інших матеріалів на тканинній та плівковій основах, а також промазує-просочує спеціальні тканини. Перевіряє та готує до роботи заправний та живильний пристрій, допоміжне і транспортне устаткування та пристрої. Чистить машину, комунікації та змазує. Установлює їх на приймально-розмотувальний пристрій. Заправляє кінці в машину. Завантажує полівінілхлоридну суміш, пасту, клей за допомогою підйомних пристроїв в приймальний бункер машини. Забезпечує безперервне живлення машини полівінілхлоридною сумішшю, пастою, клеєм та дозує їх з бункера на тканину або плівкову основу. Стежить за рівномірним нанесенням на тканину або плівку полівінілхлоридної маси, пасти, клею та коректує товщину шару, який наноситься, вирівнюванням за допомогою раклі за показаннями індикатора. У випадках, що передбачені технологічним регламентом, - наносить клей декількома "штрихами" - шарами. Забезпечує рівномірне подавання тканини або плівки, регулює швидкість проходження тканини через машину. Зважує тканину до і після промазування. Розраховує кількість промазувального та просочувального матеріалу на 1 м тканини.