Категорія - Робітники |  Галузь - Азотні виробництва та продукти органічного синтезу. Основні хімічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник виробництва нітрофоски 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 27. Азотні виробництва та продукти органічного синтезу. Основні хімічні виробництва", що затверджен наказом N 550 міністерства промислової політики України від 27.09.2007 р. Погоджено міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва нітрофоски; правила регулювання процесу; будову устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики та схему сигналізації і блокувань; технологічні властивості нітрофоски, азотної та сірчаної кислот, аміаку; методику проведення розрахунків, державні стандарти на готовий продукт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання нітрофоски та координує роботу підлеглого персоналу. Контролює показники технологічного режиму на всіх відділеннях виробництва: розкладання, змішування, амонізації, сушіння, гранулювання, охолодження, розсіву, подрібнення, упакування та відвантаження готового продукту, вміст вологи та основної речовини у продукті, витрат сировини, електроенергії; подавання пари, води, азотної кислоти, апатиту, фосфорної та сірчаної кислот, аміаку та хлористого калію; тиску, температури та інших показників процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, за результатами аналізів та візуального спостереження. Розраховує співвідношення азотної кислоти і апатиту, сірчаної кислоти і аміаку. Веде записи у виробничому журналі. Керує пуском, зупинкою та підготовкою до ремонту устаткування відділень виробництва нітрофоски: шнеків-змішувачів, дозаторів, транспортерів, реакторів амонізації, мішалок, реакторів, сушильних та охолоджувальних барабанів, топок, грохотів, шнеків-ґрануляторів та іншого устаткування. Стежить за їх роботою. Контролює ремонт устаткування. Перевіряє стан устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики та комунікацій. Виконує простий ремонт устаткування.