Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Волочильник дроту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією волочильника дроту 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження різних волочильних станів та іншого устаткування для волочіння; правила розподілу та величини обтисків за проходами; технічні умови на сировину та вироблену продукцію; вплив травлення та відпалу на якість металу під час волочіння; послідовність протягування та число переходів для певних металів; конструкцію спеціальних пристроїв; систему квалітетів та параметрів шорсткості (класів точності та чистоти обробки).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес волочіння на одноразових та багаторазових волочильних станах дроту діаметром до 1,8 мм із середньовуглецевих, високовуглецевих і легованих марок сталі, дроту діаметром до 1,8 мм із низьковуглецевих марок сталі з швидкістю понад 300 м/хвилину; дроту діаметром понад 1,8 мм із низьковуглецевих марок сталі з швидкістю до 300 м/хвилину; дроту із кольорових металів діаметром понад 1,8 до 6,0 мм. Здійснює багаторазове волочіння вольфрамового, молібденового та платинітового дроту, а також: латунного, нейзільберного та червоно-мідного дроту для ладових пластин усіх щипкових інструментів за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності). Веде процес волочіння дроту із дорогоцінних металів та сплавів діаметром понад 0,02 мм до 0,09 мм і понад 1,0 мм. Сплющує дріт різних марок на спеціальних плющильних станах. Під керівництвом волочильника дроту вищої кваліфікації веде процес волочіння на одноразових та багаторазових волочильних станах дроту діаметром понад 1,8 мм із низьковуглецевих марок сталі з швидкістю волочіння понад 300 м/хвилину; дроту діаметром понад 1,8 мм із середньовуглецевих, високовуглецевих та легованих марок сталі; дроту із кольорових металів діаметром понад 6,0 мм, біметалевого дроту діаметром понад 2,5 мм, порошкового дроту та дроту з катанки з механічним вилученням окалини. Налагоджує волочильні стани. Визначає якість підготовленого до волочіння металу після кожної переробки. Розраховує розмір заготовки. Визначає необхідну кількість протягань, величину обтиску та швидкість волочіння.