* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Волочильник дроту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією волочильника дроту 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила підналагодження різних типів волочильних станів та іншого устаткування для волочіння; будову контрольно-вимірювальних інструментів та спеціальних пристроїв; порядок установлення та заміни фільєрів, основні властивості металів та сплавів, які обробляються тиском; марки дроту; квалітети та параметри шорсткості (класи точності і чистоти обробки).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес волочіння на одноразових та багаторазових волочильних станах дроту усіх профілів діаметром до 1,8 мм з низьковуглецевих марок сталі з швидкістю волочіння до 300 м/хвилину та з кольорових металів. Веде процес волочіння дроту з дорогоцінних металів та їх сплавів діаметром понад 0,09 до 1,0 мм. Зварює дріт на електрозварювальному апараті. Регулює та обслуговує мастильні та спеціальні намотувальні пристрої, зварювальні апарати, зйомні механізми та системи охолодження під час волочіння. Установлює та регулює швидкість волочіння за заданим маршрутом і режимом волочіння. Веде процес волочіння на одноразових та багаторазових волочильних станах дроту діаметром понад 1,8 мм із низьковуглецевих марок сталі з швидкістю волочіння до 300 м/хвилину, веде процес волочіння дроту з кольорових металів та сплавів діаметром понад 1,8 мм до 6 мм під керівництвом волочильника дроту вищої кваліфікації. Знімає та ув'язує мотки дроту. Готує мотки та шпулі до волочіння. Стежить за якістю намотування дроту на приймальний пристрій. Ув'язує бунти, установлює та знімає котушки (барабани). Підналагоджує волочильні стани.