Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник на пилах, ножівках та верстатах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову однотипних верстатів, які обслуговує; найменування та призначення найважливіших частин верстатів, які обслуговує; призначення та маркування матеріалів, які обробляє; призначення та умови застосування універсальних та спеціальних пристроїв; правила установлення та заточування пил; призначення та умови застосування контрольно-вимірювального інструменту середньої складності; режим різання легованих і високолегованих сталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відрізає та розрізає на налагоджених відрізних, токарно-револьверних і горизонтально-фрезерних верстатах, ножівках та пилах різні типи заготовок деталей з сортового металу різних профілів та перерізів товщиною або діаметром від 100 до 200 мм та заготовки з високолегованих, корозійностійких, жаротривких, швидкорізальних сталей і сталей аустенітного класу, кольорових, тугоплавких металів і сплавів товщиною або діаметром понад 50 до 100 мм, пакетом або поштучно, а також каменів і труб. Розмічає і відрізає графітовмісні електродні заготовки та вироби. Відрізає додатки, поковки і відливки перпендикулярно, під кутом та паралельно осі деталі. Обрізає та розрізає заготовки для капсульних виробів. Нарізає та виготовляє ніпелі для олівців на верстаті. Виконує криволінійне розрізання за готовою розміткою різного неметалевого матеріалу - фібри, гетинаксу, текстоліту, азбоцементних дощок, ізоляційної стрічки, целулоїду, пластмаси, склоплитки тощо. Виконує прямолінійне розмічання деталей на заготовках середньої складності з профільного металу. Відрізає труби, косинці прокату на верстаті абразивним кругом за упором та за наміткою.